Władysławowo plaża

Władysławowo plaża

Władysławowo plaża

Władysławowo plaża

Na skutek podwyższania się poziomu wód oceanów i mórz oraz zapadania się południowego brzegu Bałtyku polskie plaże systematycznie zwężają się,w niektórych miejscach całkowicie znikają. Mimo że jest to naturalne zjawisko, czasami dochodzi do interwencji człowieka i podejmuje się próby odtwarzania linii brzegowej. Ostatnio trzeba było ratować poligon wojskowy w Drawsku. U nasady Półwyspu Helskiego co roku prowadzone są prace, które mają zapobiec przerwaniu lądu i powstaniu wyspy.

Władysławowo plaża poza sezonem

Plaża we Władysławowie nie tylko nie znika, lecz każdego roku się poszerza. Zimowe sztormy nie zabierają piasku i nie podmywają brzegu, ponieważ wybudowanie portu rybackiego w 1938 r. zmieniło działanie prądów morskich. Dzięki temu w sezonie letnim turyści mogą korzystać z szerokiej, pięknej plaży.  Ale też plaża we Władysławowie jest miejscem, które warto odwiedzić nie tylko latem, a zwłaszcza plażę w Cetniewie.

video Władysławowo plaża

YouTube responded to TubePress with an HTTP 410 - No longer available

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>